Prof. Stanisław Dąbrowiecki – specjalista chirurg

Prof. Stanisław Dąbrowiecki to chirurg specjalizujący się w leczeniu otyłości. Przez 12 lat był kierownikiem uniwersyteckiej Kliniki Chirurgii, autor ponad 120 publikacji naukowych, ponad 200 wystąpień na zjazdach naukowych.

Specjalizacja: chirurgia otyłości, przepuklin brzusznych oraz plastyka ściany brzucha.

Kariera zawodowa

Rocznik 1954; 1979 – dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; 1987 – specjalista chirurgii ogólnej; 1990 – doktorat; 1997 – habilitacja; 2013 – profesor zwyczajny (Belwederski).

Od 2002 r. prof. nadzw. AM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, a w latach 2002-2004 Prorektor ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego AM w Bydgoszczy. Po połączeniu AM w Bydgoszczy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu – profesor UMK i pełnomocnik Rektora UMK ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego (lata 2004 – 2005). W latach 2001-2012 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W okresie kierowania przeze mnie Kliniką Chirurgii powstał w niej wiodący w kraju ośrodek leczenia trudnych przypadków przepuklin, jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości, wiodący ośrodek regionu w zakresie chirurgii endokrynologicznej, dostępu do łożyska naczyniowego oraz jednej z lepszych oddziałów chirurgii ogólnej.

Autor i współautor ponad 120 prac naukowych opublikowanych w naukowych czasopismach medycznych. Ponad 200 wystąpień na polskich i zagranicznych zjazdach naukowych. Przewodniczący Rady Ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy w latach 2009-2012.

Od września 2012 roku nie jestem kierownikiem Kliniki i nie jestem zatrudniony w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Wg dyrektora szpitala leczyłem „za drogo” i „za trudne przypadki”. No trudno…….przyznaję się: tak było :-). Stąd też nie mam możliwości operowania chorych w Klinice.  Leczę chorych w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej; konsultuję i operuję odpłatnie. Poza chirurgią ogólną (operacje narządów jamy brzusznej) największe doświadczenie zawodowe mam w chirurgii ściany brzucha (przepukliny, plastyka brzucha) oraz chirurgicznym leczeniu otyłości.  Doświadczenie nabywałem wraz z latami operowania pacjentów: pierwsza moja publikacja na podstawie doświadczeń zebranych w chirurgii przepuklin została opublikowana w 1989 roku; pierwszy zoperowany przeze mnie pacjent z powodu otyłości – rok 2003.

Pracując prywatnie mam dużo więcej czasu dla leczonych przeze mnie pacjentów. Stram się dokładnie wyjaśnić przebieg leczenia szpitalnego i poszpitalnego. Stosuję najnowsze techniki operacyjne, nowoczesne materiały i narzędzia. Zależy mi, aby zminimalizować niepokój chorych związany z operacją. Jest dla mnie wielką przyjemnością, gdy po leczeniu pacjent jest zadowolny z przebiegu i wyniku. Cieszę się, gdy dostaję sms z informacją, że waga maleje a samopoczucie rośnie!

Prof. dr hab. med. Stanisław Dąbrowiecki

Opinie leczonych przeze mnie chorych

Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl
Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl

Profesor Dabrowiecki, to najlepszy fachowiec w Polsce w swojej dziedzinie. Jesli ktos ma problem z przepuklina, to lepszego nie znajdzie. Rzeczowy, konkretny i przyjazny. Na oddziale w Bydgoszczy panuje domowa atmosfera – pozdrawiam Pana Profesora i wszystkie Panie Pielegniarki oraz caly personel. Dziekuje za opiekę,

Łukasz K., Pacjent

Profesor Dabrowiecki, to najlepszy fachowiec w Polsce w swojej dziedzinie. Jesli ktos ma problem z przepuklina, to lepszego nie znajdzie. Rzeczowy, konkretny i przyjazny. Na oddziale w Bydgoszczy panuje domowa atmosfera – pozdrawiam Pana Profesora i wszystkie Panie Pielegniarki oraz caly personel. Dziekuje za opiekę,

Łukasz K., Pacjent

Miałam to szczęście, że i ja byłam pod opieką profesora. Jestem zachwycona i pełna uznania dla jego profesjonalizmu, serdecznego stosunku do pacjenta. Cieszę się, że i my w Polsce mamy tak doskonałych lekarzy, którzy wracają nam chorym chęć do życia. Dziękuję profesorze.

Ewa. Włocławka, Pacjentka

Rewelacyjny lekarz, wybitny specjalista.Posiada ogromna wiedze i doswiadczenie, profesjonalista w kazdym calu. Bardzo rzeczowy i godny zaufania. Cudowne podejscie do pacjeta, wysoka kultura osobista. Szczerze polecam Wielki szacunek dla Pana, Panie Profesorze !

Gabrysia z Bydgoszczy., Pacjentka

Byłam pacjentką Pana Prof. Dąbrowieckiego.Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu i b. wdzieczna mu za opieke nade mną.Miałam wielka przepuklinę brzuszną z komplikacjami ktorej leczenia nie chciał sie podjąć żaden inny fachowiec.Odsyłano mnie od lekarza do lekarza, dopiero jak trafiłam do Pana Profesora pozbyłam się mojego problemu.Obecnie po zabiegu czuję się świetnie, wróciła mi chęć do życia i uważam że to najlepszy specjalista w Polsce.Bardzo polecam tego chirurga.

Jolanta z Warszawy, Pacjentka

Dąbrowiecki centrum leczenia otyłości certyfikat jakości

Ankieta, ZnanyLekarz.pl

Dąbrowiecki centrum leczenia otyłości rektorDąbrowiecki centrum leczenia otyłości karykaturaNiektóre publikacje o mnie, wywiady, informacje.

O leczeniu otyłości – tutaj i tutaj, i jeszcze tutaj,  o kierowanej przeze mnie Klinice, o leczeniu przepuklin i tutaj, o leczeniu plastycznym deformacji brzucha. Obok zdjęcie z Uczelnianej przeszłości i karykatura wykonana przez dr med. W. Stankiewicza

POZNAJ OPINIE O MNIE NA STRONIE ZNANYLEKARZ.PL