Prof. Dąbrowiecki – chirurg

Prof. Stanisław Dąbrowiecki

Prof. Dąbrowiecki to chirurg specjalizujący się w leczeniu otyłości. Przez 12 lat był kierownikiem uniwersyteckiej Kliniki Chirurgii, autor ponad 120 publikacji naukowych, ponad 200 wystąpień na zjazdach naukowych. Specjalizacja: chirurgia otyłości, przepuklin brzusznych oraz plastyka ściany brzucha.

Kariera zawodowa

Rocznik 1954; 1979 – dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; 1987 – specjalista chirurgii ogólnej; 1990 – doktorat; 1997 – habilitacja; 2013 – profesor zwyczajny.

Od 2002 r. prof. nadzw. AM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, a w latach 2002-2004 Prorektor ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego AM w Bydgoszczy. Po połączeniu AM w Bydgoszczy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu – profesor UMK i pełnomocnik Rektora UMK ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego (lata 2004 – 2005).

W latach 2001-2012 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. W okresie kierowania przeze mnie Kliniką Chirurgii powstał w niej wiodący w kraju ośrodek leczenia trudnych przypadków przepuklin, jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości, wiodący ośrodek regionu w zakresie chirurgii endokrynologicznej, dostępu do łożyska naczyniowego oraz jednej z lepszych oddziałów chirurgii ogólnej.

Autor i współautor ponad 120 prac naukowych opublikowanych w naukowych czasopismach medycznych. Ponad 200 wystąpień na polskich i zagranicznych zjazdach naukowych. Przewodniczący Rady Ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy w latach 2009-2012.
Od września 2012 roku nie jestem kierownikiem Kliniki i nie jestem zatrudniony w szpitalu klinicznym Jurasza w Bydgoszczy (leczyłem „za drogo” i „za trudne przypadki”; no trudno, przyznaję się: tak było 🙂 ). Dlatego też nie mam możliwości operowania chorych w Klinice.

Leczę chorych w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej; konsultuję i operuję odpłatnie. Poza chirurgią ogólną (operacje narządów jamy brzusznej) największe doświadczenie zawodowe mam w chirurgii ściany brzucha (przepukliny, plastyka brzucha) oraz chirurgicznym leczeniu otyłości.

Doświadczenie nabywałem wraz z latami operowania pacjentów: pierwsza moja publikacja na podstawie doświadczeń zebranych w chirurgii przepuklin została opublikowana w 1989 roku; pierwszy zoperowany przeze mnie pacjent z powodu otyłości – rok 2003.

Dąbrowiecki centrum leczenia otyłości chirurdzy polscy w karykaturzeDąbrowiecki centrum leczenia otyłości karykaturaOpinie leczonych pacjentów – w otyłości najczęściej wykonywane jest mankietowe wycięcie żołądka

 


Dąbrowiecki centrum leczenia otyłości rektorDąbrowiecki centrum leczenia otyłości karykaturaNiektóre publikacje o mnie, wywiady, informacje.

O leczeniu otyłości – tutaj i tutaj, i jeszcze tutaj,  o kierowanej przeze mnie Klinice, o leczeniu przepuklin i tutaj, o leczeniu plastycznym deformacji brzucha. Obok zdjęcie z Uczelnianej przeszłości i karykatura wykonana przez dr Stankiewicza

 

POZNAJ OPINIE O MNIE NA STRONIE ZNANYLEKARZ.PL