Prof. Stanisław Dąbrowiecki – specjalista chirurg

Jestem specjalistą chirurgiem zajmującym się leczeniem otyłości.

Przez 12 lat byłem kierownikiem uniwersyteckiej Kliniki Chirurgii, opublikowałem ponad 120 publikacji naukowych, miałem ponad 200 wystąpień na zjazdach naukowych.

Specjalizacja: chirurgia otyłości, przepuklin brzusznych oraz plastyka ściany brzucha.

prof. dr hab. med. Stanisław Dąbrowiecki

Prof. Stanisław Dąbrowiecki

Kariera zawodowa

Rocznik 1954; 1979 – dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; 1987 – specjalista chirurgii ogólnej; 1990 – doktorat; 1997 – habilitacja; 2013 – profesor zwyczajny (Belwederski). Od 2002 r. prof. nadzw. AM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, a w latach 2002-2004 Prorektor ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego AM w Bydgoszczy. Po połączeniu AM w Bydgoszczy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu – profesor UMK i pełnomocnik Rektora UMK ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego (lata 2004 – 2005). W latach 2001-2012 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W okresie kierowania przeze mnie Kliniką Chirurgii powstał w niej wiodący w kraju ośrodek leczenia trudnych przypadków przepuklin, jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości, wiodący ośrodek regionu w zakresie chirurgii endokrynologicznej, dostępu do łożyska naczyniowego oraz jednej z lepszych oddziałów chirurgii ogólnej. Autor i współautor ponad 120 prac naukowych opublikowanych w naukowych czasopismach medycznych. Ponad 200 wystąpień na polskich i zagranicznych zjazdach naukowych. Przewodniczący Rady Ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy w latach 2009-2012. Od 2012 roku pracowałem w Katedrze i Zakładzie Żywienia i Dietetyki CM UMK. Pracę w Uczelni zakończyłem z końcem września 2019 roku. Teraz poświęcam się jedynie prywatnej praktyce chirurgicznej.

zwolnienie ze szpitala

Od września 2012 roku nie jestem kierownikiem Kliniki i nie jestem zatrudniony w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Wg dyrektora szpitala leczyłem „za drogo” i „za trudne przypadki”. No trudno…….przyznaję się: tak było :-). Stąd też nie mam możliwości operowania chorych w Klinice.  Leczę chorych w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej; konsultuję i operuję odpłatnie. Poza chirurgią ogólną (operacje narządów jamy brzusznej) największe doświadczenie zawodowe mam w chirurgii ściany brzucha (przepukliny, plastyka brzucha) oraz chirurgicznym leczeniu otyłościDoświadczenie nabywałem wraz z latami operowania pacjentów: pierwsza moja publikacja na podstawie doświadczeń zebranych w chirurgii przepuklin została opublikowana w 1989 roku; pierwszy zoperowany przeze mnie pacjent z powodu otyłości – rok 2003.

Pracując prywatnie mam dużo więcej czasu dla leczonych przeze mnie pacjentów. Stram się dokładnie wyjaśnić przebieg leczenia szpitalnego i poszpitalnego. Stosuję najnowsze techniki operacyjne, nowoczesne materiały i narzędzia. Zależy mi, aby zminimalizować niepokój chorych związany z operacją. Jest dla mnie wielką przyjemnością, gdy po leczeniu pacjent jest zadowolny z przebiegu i wyniku. Cieszę się, gdy dostaję sms z informacją, że waga maleje a samopoczucie rośnie!

Prof. dr hab. med. Stanisław Dąbrowiecki

Opinie leczonych chorych ze strony ZnanyLekarzy.pl

Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl
Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl

Moje inne strony internetowe - mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji

Plastyka brzucha - usuwanie deformacji po ciąży lub schudnięciu

Linia brzucha

jakie są zabiegi stosowane przy naprawie deformacji ściany brzucha – typy abdominoplastyki


plastyka brzucha, abdominoplastyka

Brzuch po porodzie

zmiany ściany brzucha po ciąży, po schudnięciu – jakie są? czy ustąpią? jak te deformacje usunąć?


 

Brzuch po porodzie: deformacje przyczyny sposoby leczenia

Przepukliny ściany brzucha

Stanisław Dąbrowiecki

Publikacje, wywiady, informacje

O leczeniu otyłości – tutaj i tutaj, i jeszcze tutaj,  o kierowanej przeze mnie Klinice, o leczeniu przepuklin i tutaj, o leczeniu plastycznym deformacji brzucha. Obok zdjęcie z uczelnianej przeszłości i karykatura wykonana przez dr med. W. Stankiewicza

Prof. Stanisław Dąbrowiecki karykatura