Prof. Stanisław Dąbrowiecki – specjalista chirurg

Prof. Stanisław Dąbrowiecki jest specjalistą chirurgiem zajmującym się leczeniem otyłości.

Przez 12 lat był kierownikiem uniwersyteckiej Kliniki Chirurgii, autor ponad 120 publikacji naukowych, ponad 200 wystąpień na zjazdach naukowych.

Specjalizacja: chirurgia otyłości, przepuklin brzusznych oraz plastyka ściany brzucha.

Kariera zawodowa

Rocznik 1954; 1979 – dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; 1987 – specjalista chirurgii ogólnej; 1990 – doktorat; 1997 – habilitacja; 2013 – profesor zwyczajny (Belwederski).

Od 2002 r. prof. nadzw. AM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, a w latach 2002-2004 Prorektor ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego AM w Bydgoszczy. Po połączeniu AM w Bydgoszczy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu – profesor UMK i pełnomocnik Rektora UMK ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego (lata 2004 – 2005). W latach 2001-2012 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

W okresie kierowania przeze mnie Kliniką Chirurgii powstał w niej wiodący w kraju ośrodek leczenia trudnych przypadków przepuklin, jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości, wiodący ośrodek regionu w zakresie chirurgii endokrynologicznej, dostępu do łożyska naczyniowego oraz jednej z lepszych oddziałów chirurgii ogólnej.

Autor i współautor ponad 120 prac naukowych opublikowanych w naukowych czasopismach medycznych. Ponad 200 wystąpień na polskich i zagranicznych zjazdach naukowych. Przewodniczący Rady Ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy w latach 2009-2012.

Od września 2012 roku nie jestem kierownikiem Kliniki i nie jestem zatrudniony w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Wg dyrektora szpitala leczyłem „za drogo” i „za trudne przypadki”. No trudno…….przyznaję się: tak było :-). Stąd też nie mam możliwości operowania chorych w Klinice.  Leczę chorych w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej; konsultuję i operuję odpłatnie. Poza chirurgią ogólną (operacje narządów jamy brzusznej) największe doświadczenie zawodowe mam w chirurgii ściany brzucha (przepukliny, plastyka brzucha) oraz chirurgicznym leczeniu otyłości.  Doświadczenie nabywałem wraz z latami operowania pacjentów: pierwsza moja publikacja na podstawie doświadczeń zebranych w chirurgii przepuklin została opublikowana w 1989 roku; pierwszy zoperowany przeze mnie pacjent z powodu otyłości – rok 2003.

Pracując prywatnie mam dużo więcej czasu dla leczonych przeze mnie pacjentów. Stram się dokładnie wyjaśnić przebieg leczenia szpitalnego i poszpitalnego. Stosuję najnowsze techniki operacyjne, nowoczesne materiały i narzędzia. Zależy mi, aby zminimalizować niepokój chorych związany z operacją. Jest dla mnie wielką przyjemnością, gdy po leczeniu pacjent jest zadowolny z przebiegu i wyniku. Cieszę się, gdy dostaję sms z informacją, że waga maleje a samopoczucie rośnie!

Prof. dr hab. med. Stanisław Dąbrowiecki

Opinie leczonych chorych ze strony ZnanyLekarzy.pl

Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl
Stanisław Dąbrowiecki - ZnanyLekarz.pl

Dąbrowiecki centrum leczenia otyłości rektorDąbrowiecki centrum leczenia otyłości karykaturaPublikacje, wywiady, informacje

O leczeniu otyłości – tutaj i tutaj, i jeszcze tutaj,  o kierowanej przeze mnie Klinice, o leczeniu przepuklin i tutaj, o leczeniu plastycznym deformacji brzucha. Obok zdjęcie z Uczelnianej przeszłości i karykatura wykonana przez dr med. W. Stankiewicza
Secured By miniOrange