KOSZT laparoskopowego zmniejszenia żołądka

Przed podjęciem leczenia warto poznać szczegóły finansowe. Operacja zmniejszenia żołądka to skuteczny krok prowadzący do pozbycia się kłopotów ze zdrowiem. Rzetelne zapoznanie się z faktami rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże przygotować się do zabiegu. Wszystko po to, aby wrócić do pożądanej masy ciała.

Ile kosztuje operacja zmniejszenia żołądka?

Wiele osób potrzebujących operacji zastanawia się, ile kosztuje zmniejszenie żołądka. Zabiegi tego typu wykonuje się od wielu lat sprawdzonymi metodami. Ingerencja w organizm jest ograniczona a ryzyko powikłań niskie.

Chirurg dokona rękawowego wycięcia tego narządu za 21.800 zł. Zadatek, dzięki któremu rezerwuje się termin leczenia to suma 1000 zł. Oprócz tego konieczna jest obowiązkowa wizyta u anestezjologa (200 zł), zestaw typowych badań (180 zł) oraz ewentualnie, na życzenie dodatkowa doba w szpitalu (bardzo rzadko wykorzystywane, koszt 750 zł). To wszystkie wydatki, na które trzeba się przygotować. Cały proces jest poprzedzony dogłębnymi konsultacjami, które mają na celu sprawdzenie, czy pacjent kwalifikuje się na chirurgiczne leczenie otyłości. Znasz już cenę operacji i wiesz, że wszelkie procedury są przyjazne i przejrzyste.

Inne realizowane zabiegi

Wyjątkowo rzadko, jeden raz na 70 – 90 chorych, potrzebna bywa dodatkowa interwencja chirurgiczna. Gdy już wiesz, ile kosztuje operacja zmniejszenia żołądka, poznaj inne rozwiązania. Koszty pozostałych zabiegów prezentują się następująco:

  • usunięcie opaski żołądkowej – 7000 zł
  • repozycjonowanie opaski (ponowne jej ułożenie w poprawnym miejscu) – 8.000
  • usunięcie opaski wraz z jednoczasowych założenie nowej opaski – 16.000 zł
  • usunięcie opaski żołądkowej wraz ze zmniejszeniem żołądka w jednej operacji – 24000 zł,
  • opasanie żołądka po resekcji mankietowej – 15000 zł.

Uwaga: podane powyżej koszty leczenia są orientacyjne. W każdym przypadku koszty są ustalanie w trakcie konsultacji z uwzględnieniem innych czynników (czas pobytu, przebyte zabiegi, stan pacjenta, itd). Mogą być sytuacje, gdy koszty te będą faktycznie niższe, ale – też i wyższe. Zabiegi realizowane są w ustalonych z pacjentami terminach. Podobnie jak w przypadku ceny operacji zmniejszenia żołądka wszystko jest w pełni jasne. Teraz już nie musisz zastanawiać się – ile kosztuje leczenie przy użyciu powyższych metod. Pamiętaj, że walka z otyłością może diametralnie zmienić Twoje życie i przyczyni się do lepszego zdrowia.

ile kosztuje operacja zmniejszenie żołądka

Operacja zmniejszenia żołądka – koszty

  • Rękawowe wycięcie żołądka – 21.800 PLN*

  • Zadatek – 1000 PLN (rezerwuje termin leczenia)

obowiązkowa konsultacja anestezjologa – 200 PLN; typowe badania do operacji na miejscu w szpitalu – 200 PLN (opcja – bo można wykonać we własnym zakresie)

* koszt zabiegu wzrasta o 1000 zł, gdy pacjent przebył operację w nadbrzuszu (np. usunięcie pęcherzyka żółciowego) lub jego BMI jest większe od 40.

Koszt leczenia: rękawowego wycięcia żołądka jest obniżony o 2000 zł dla osób zakwalifikowanych do operacji do końca października, które wybrały termin leczenia i wpłaciły zadatek.

KOSZTY ponownych operacji odchudzających

  • Usunięcie opaski żołądkowej – 7.000 PLN

  • Usunięcie opaski żołądkowej + rękawowe wycięcie żołądka, jedna operacja –  26.000 PLN

  • Opasanie żołądka po resekcji mankietowej – od 16.000 PLN

Zmniejszenie żołądka cena