```

Koszty operacji

Operacja zmniejszenia żołądka – koszty

obowiązkowa konsultacja anestezjologa – 200 PLN; typowe badania do operacji na miejscu w szpitalu  (dodatkowy koszt, ale można wykonać we własnym zakresie w miejscu zamieszkania na zlecenie np. lekarza rodzinnego)

Koszty leczenia są „promocyjne„; nie zmieniam ich, gdyż taka cena odpowiada wielu pacjentom. Czy to dużo, czy mało? Wystarczy porównać koszty tego samego zabiegu w innych miejscach.

Podane powyżej koszty obejmują: jedna doba pobytu w szpitalu, operacja, typowe leki podane podczas i po operacji. Dodatkowe koszty: konsultacja anestezjologa (obowiązkowa), badania do zabiegu, pończochy uciskowe, opaski do masażu nóg w czasie zabiegu, pas brzuszny, leki przyjmowane w domu po operacji.

Dla porównania ceny operacji rękawowej resekcji żołądka laparoskopowo w różnych miastach w Polsce (średnie ceny, w złotówkach): Warszawa: 27.900  | Lublin: 26.000  | Lubin: 25.300 | Zielona Góra: 25.300  | Łódź: 24.000  | Brzeziny: 24.000  | Sopot: 23.000  | Gdynia: 23.000  | Gdańsk: 23.000  | Wrocław: 22.900  | Gliwice: 21.500  | Sosnowiec: 21.500  | Katowice: 21.500  | Tychy: 21.500  | Jelenia Góra: 19.900.

Średnia cena tego zabiegu w Polsce wynosi 23.450 zł. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

KOSZTY ponownych operacji odchudzających

Zabieg "poprawkowy", gdy po rękawowym wycięciu zostało "za dużo" żołądka. Koszt - tyle samo, co pierwszej operacji na niezmienionym żołądku.

Zabieg wykonywany w sytuacji, kiedy po operacji laparoskopowej rękawowego wycięcia żołądka po 2-3 miesiącach brak jest efektu leczenia lub jest on bardzo niewielki. Objawia się to brakiem spadku łaknienia a nawet przeciwnie – utrzymywaniem się bardzo dużego apetytu. Pacjent po przejściowym okresie chudnięcia ponownie tyje. Oczywiście przyczyn takiego stanu może być wiele – nieprawidłowa dieta, słodycze, alkohol, itd. Gdy wykluczy się takie zachowania, błędy dietetyczne, a nadal brak jest efektu leczenia – należy wykonać badanie wielkości pozostałej części żołądka. Gdy pozostały żołądek jest za duży, a szczególnie pozostało dno żołądka (najwyższa część żołądka) wówczas należy rozważyć ponowny zabieg. Wykonuję takie ponowne operacje.

Na obrazku: u góry strona lewa – linia przerywana pokazuje miejsce, w którym żołądek powinien być przecięty. U góry, strona prawa – faktyczny przebieg zabiegu: jest „za dużo” żołądka. Pozostało dno żołądka (najwyższa część), które łatwo rozciąga się podczas posiłku i gromadzi pokarm. Na dole – zdjęcie dodatkowo wyciętego fragmentu żołądka w czasie ponownej operacji laparoskopowej. Obok strzykawka 10 ml – dla porównania wielkości ponownie usuniętej części żołądka (duży!).

Opłatę za leczenie można rozłożyć na raty

Przebieg leczenia w szpitalu Eskulap jest nieco inny niż w dużych szpitalach, gdzie leczy się na koszt NFZ. Oczywiście są koszty, ale… Tutaj z góry będziesz wiedzieć, kto się Tobą zajmuje. Kto będzie Ciebie operował. Kto udzieli Ci informacji przed, w trakcie i po leczeniu. Kto Ci wypisze receptę i kto wystawi zwolnienie. Komu będziesz mogła zadać dowolne pytanie i kto zawsze udzieli informacji. Kto będzie odpowiedzialny za wynik leczenia. To będę ja – Stanisław Dąbrowiecki a Ty nie będziesz anonimową, zagubioną osobą.

Aktualne terminy konsultacji

Gdy trudno się dodzwonić do CM Świat Zdrowia (dawniej BestMed) w Warszawie skorzystaj z rejestracji elektronicznej Poradnia Chirurgii Ogólnej. W spisie jestem na pierwszym miejscu. Tutaj można rezerwować wizytę. Inny sposób  – to telefon do mnie lub sms. Wtedy ja przeprowadzę rejestruję. Podobnie można dzwonić w sprawie wyznaczenia terminu spotkania w Endomedical Poznań.

Konsultacja w Warszawie - jak zarejestrować się bez czekania

Wybierz zakładkę PERSONEL MEDYCZNY; wpisz moje nazwisko

Na dole strony pojawi się wiersz z moim NAZWISKIEM oraz mozliwością rejestracji na konsultację OSOBISTĄ lub ONLINE