Cena rękawowego wycięcia żołądka

Terminy operacji

Termin leczenia planuję zgodnie z życzeniem pacjenta. Operacja jest zwykle możliwa po 2-3 tygodniach od pierwszej konsultacji. Dzień operacyjny to wtorek lub czwartek. W przeddzień operacji można wykonać badania laboratoryjnych oraz jest spotkanie z anestezjologiem. Pobyt szpitalny trwa 1-2 dni.

Miejsce leczenia

Dla leczonych pacjentów wynajmuję miejsce w Oddziale Chirurgii Szpitala MSWiA w Bydgoszczy, ul. ks. Markwarta 4. Jest to wygodne miejsce: oddział jest niewielki, zadbany i cichy.  Szpital jest pełnoprofilowy (kardiologia, intensywna terapia, laboratorium, itd), tak więc jest możliwość pomocy w skomplikowanych przypadkach.

Przed operacją i po operacji

Badania przedoperacyjne - obowiązkowe


Badania służą do oceny stanu pacjenta oraz, czy operacja może być bezpiecznie przeprowadzona. Operację otyłości można wykonać, gdy pacjent jest w dobrym stanie zdrowia. Gdy jest możliwość poprawy stanu zdrowia – trzeba to wykonać przed operacją a operację przesunąć na późniejszy termin. Przed zabiegiem wykonuje się badania krwi oraz ocenia stan płuc i serca. Gdy pacjent jest pod stałą opieką jakiegokolwiek specjalisty – musi się on wypowiedzieć, jak należy postępować w okresie operacji, jakie przyjmować leki oraz na co specjalnie zwrócić uwagę.

Pobierz spis badań – tutaj

Higiena ciała - usuwanie bakterii

Na kilka dni przed operacją wskazane są dokładne kąpiele całego ciała ze środkiem antybakteryjnym. Gdy operacje będzie przez miejsce owłosione (brzuch, podbrzusze) nie należy golić owłosienia – zostanie to wykonane przed samym zabiegiem.
Jak ważne jest postępowanie higieniczne – wskazują zdjęcia bakterii kolonizujące skórę.

Ankieta - wszystkie dane zdrowotne

Pacjent wypełnia ankiety na temat stanu zdrowia, przebytych i aktualnych dolegliwości, przyjmowanych leków, chorób. Celem jest uzyskanie możliwie wszystkich informacji na temat zdrowia pacjenta oraz czynników mających wpływ na przebieg leczenia oraz jego wynik. Do szpitala należy zabrać wszystkie aktualne wyniki laboratoryjne, wypisy z poprzednich pobytów szpitalnych oraz konsultacje specjalistów (o ile takie zostały wykonane).

Wypełnij ankietą on-line: jest tutaj

Konsultacja anestezjologiczna dla bezpieczeństwa

Zgodnie z przepisami przy operacji planowanej wymagana jest konsultacja z anestezjologiemnajpóźniej w przeddzień zabiegu. Termin konsultacji należy ustalić telefonicznie z anestezjologiem. W trakcie tego badania należy przedstawić dokumentację medyczną dotyczącą aktualnych oraz przebytych chorób oraz wyniki laboratoryjne i konsultacje specjalistyczne. Anestezjolog ocenia bezpieczeństwo znieczulenia i kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Przez 6 godzin przed operacją należy być na czczo (bez jedzenia, picia, żucia gumy, palenia papierosów).

Zakrzepy w żyłach - niebiezpieczne

Jednym z największych niebezpieczeństw związanych z operacją otyłości jest powstanie zakrzepów w żyłach. Może to prowadzić do owrzodzeń na nogach lub zaczopować naczynia w płucach, co może być przyczyna nagłego zgonu. Ankieta przed operacja pozwala ocenić niebezpieczeństwo powstania zakrzepów w żyłach. Podczas i po operacji stosuje się leki hamujące krzepnięcie krwi, pończochy na nogi oraz specjalne opaski uciskowe, które wymuszają krążenie krwi żylnej w nogach.

Pobierz ankietę o ryzyku zakrzepicy – tutaj
Pobierz informację o postępowaniu przeciw-zakrzepowym podczas i po operacji otyłości – tutaj

Chudnięcie przed operacją

Przed operacją warto schudnąć  kilka/ kilkanaście kg. Chudnięcie ma być poprzez dietę, ale też codziennie ćwiczenia fizyczne. Poprawi się wówczas stan organizmu, a po operacji szybsze jest zdrowienie. Ważna jest likwidacja powiększenia (stłuszczenie) wątroby. W przypadku bardzo wysokiej wagi (BMI większe niż 50) można zastosować balon żołądkowy na 6 miesięcy (waga mniejsza o 20-40 kg) a dopiero potem poddać się operacji. Zalecenia przedoperacyjne i nr telefonu do dietetyka specjalizującego się w przygotowaniu do operacji – otrzymasz w trakcie korespondencji

Suplementacja po operacji - na całe życie!

Multiwitamina: 1 tabletka dziennie zawierająca wszystkie witaminy (B, C, oraz rozpuszczalne w tłuszczach) oraz mikroskładniki.
B12: 1-2 mg/dziennie doustnie lub domięśniowo/podskórnie 1mg/miesiąc lub co 3 miesiące (zgodnie z wynikami badania krwi) – gdy jest zaburzenie wchłaniania ta suplementacja musi być przez całe życie.
Wg wyników badań laboratoryjnych: wit. D 800-1000IE/dzień (ekspozycja na słońce min 15 min/dzień); wapń: 1000 mg/dzień; żelazo (Fe II): 100-200 mg mg/dzień (aż do wyrównania niedoborów); tiamina: 30-50 mg/dzień (przy niedoborach); kwas foliowy: 0,5 – 1 mg dziennie aż do wyrównania niedoborów, potem 0,4 – 1 mg /dziennie.

Dieta pooperacyjna

Dietę pooperacyjną pobierz – tutaj

Badania kontrolne co pół roku

Poza badaniami podstawowymi (morfologia krwi, białko całkowite, BUN) wymagane są specjalistyczne badania laboratoryjne: po 6 tygodniach od operacji, po 6 miesiącach; później – do końca życia badania conajmniej 1 raz w roku
1. Witamina D
2. WITAMINA B1 (tiamina)
3. WITAMINA B12
4. WAPŃ
5. ŻELAZO
6. KWAS FOLIOWY

KOSZTY

  • Rękawowe wycięcie żołądka – 17.900 PLN

  • Zadatek – 1000 PLN (rezerwuje termin leczenia)

konsultacja anestezjologa – 150 PLN*; badania do operacji na miejscu w szpitalu – 300 PLN**; dodatkowa doba pobytu w szpitalu – 650 PLN***

*konsultacja obowiązkowa; **standardowy zestaw badań laboratoryjnych + EKG + RTG płuc; dodatkowe badania – wg cennika laboratorium; ***każda następna rozpoczęta doba pobytu

Nowość: zamiana nieskutecznej opaski na wąski żołądek

Podczas 1 operacji: usunięcie opaski żołądkowej + wykonanie rękawowego wycięcia żołądka

Koszty ponownej operacji opaski

Usunięcie opaski żołądkowej – 4.000 PLN

Usunięcie opaski żołądkowej +  rękawowe wycięcie żołądka, jedna operacja – 19.600 PLN

Część osób z regulowaną opaskę żołądkową jest niezadowolonych z wyniku tego leczenia. Nie udaje się im schudnąć, gdyż opaska słabo reguluje objętość przyjmowanych posiłków. Zniechęceni, pomimo rosącej masy ciała – nie dopełniają opaski. Przez lata jest ona na żołądku, ale wcale nie działa. Moja propozycja: jednoczasowa operacja usunięcia opaski i zwężenia żołądka (rękawowego wycięcia żołądka). Koszt takiego leczenia jest wyższy niż tylko zwężenie żołądka, ale zapewnia to powrót kontroli nad własnym ciałem: masą tłuszczu oraz chorobami zależnymi od otyłości (cukrzycą typu 2, insulinoopornością, bezdechem sennym, bólami stawów, niepłodnością i wieloma innymi).

Czas powrócić do leczenia i przejąć kontrolę nad zdrowiem!

koszty rękawowego wycięcia żołądka mediraty