Bywa, że opaska nie działa

Wiele osób ma założoną na żołądek regulowaną opaskę żołądkową (np. lap-band), ale są niezadowolone z wyniku tego leczenia. Nie udaje się im schudnąć, gdyż opaska słabo reguluje objętość przyjmowanych posiłków. Zniechęceni, pomimo rosnącej masy ciała – nie dopełniają opaski. Przez lata jest ona na żołądku, ale wcale nie działa. Traci się zapał, motywację, wiarę w sukces. Ale, są na to sposoby..

 

Jak często się to zdarza?

Co można zrobić?

Usunąć opaskę i wykonać inną operację bariatryczną!

Moja propozycja: jednoczasowa operacja usunięcia opaski i zwężenia żołądka (rękawowego wycięcia żołądka). Koszt takiego leczenia jest wyższy niż tylko zwężenie żołądka, ale zapewnia to powrót kontroli nad własnym ciałem: masą oraz chorobami zależnymi od otyłości (cukrzycą typu 2, insulinopornością, bezdechem sennym, bólami stawów, niepłodnością i wieloma innymi).

Rozwiązanie problemu?

W trakcie jednej operacji laparoskopowej, jednego znieczulenia – usunięcie opaski żołądkowej oraz pomniejszenie żołądka (mankietowe wycięcie żołądka).

Czas powrócić do leczenia i przejąć kontrolę nad zdrowiem! Umów się na spotkanie i poznaj skuteczne sposoby postępowania.