dieta na otyłość brzyszną

listopad 01, 2021

Takie coś nie istnieje. Nie ma sposobu, aby usunąć dietą jedynie tłuszcz z brzucha. Odchudzanie dotyczy całego organizmu; Podstawowe zalecenia to ograniczenie posiłków, zmniejszenie ich kaloryczności, warzywa, owoce, ruch, abstynencja. Oczywiście są to pobożne życzenia.

Typowy scenariusz? Mężczyzna około 50 roku życia, który swoją ciężką pracą dorobił się w życiu dobrej sytuacji finansowej, pewnego majątku. Ma dobrze prosperującą firmę. Np.: branży budowlanej, sklep lub warsztat samochodowy. Kiedyś ciężko pracował, teraz siedzi za biurkiem. Po ciężkiej pracy, wieczorami dużo, tłusto jadł. Teraz siedzi za biurkiem, wszędzie jeździ autem – i nadal wieczorem dużo je. Lubi piwo, a w weekendy coś silniejszego. Może sobie na to pozwolić, stać go, ciężko na to pracował.

Takie osoby ostrzegam: sukces finansowy może być gwoździem do trumny. Teraz, gdy Cię na to stać na dużo (jeść suto, tłusto i delektować się najlepszą whiskey) – nie należy tego robić. Prowadzi to do chorób: otyłości brzusznej, nadciśnienia tętniczego, dny moczanowej, przyspieszonego rozwoju miażdżycy, insulinooporności i cukrzycy. Uwaga: dobrobyt może zabić!