Mieszkasz za granicą?

Sprawnie i BEZPIECZNIE wykonam zmniejszenie żołądka.

Leczenie w Polsce - zmniejszenie żołądka - szpital Eskulap

Gdy jesteś Polakiem mieszkającym poza granicami – leczenie w Polsce jest na pewno korzystne. Okazuje się, że polska opieka nad pacjentem nie jest taka zła. Na początku byliśmy zaskoczeni informacjami, że przy dowolnych skargach tamtejsi lekarze (GP) przepisują jedynie paracetamol; trudno się dostać do specjalisty a czeka się bardzo długo. Pacjent nie ma dostępu do swoich wyników, itd, itd. Teraz już takie opinie nie zaskakują.
Obok mapy skąd pochodzą ostatnio operowane przeze mnie osoby (z Europy oraz osobno z UK).

Każdy chce, by leczenie było podjęte szybko, nie bolało i dało dobry efekt. Bez niepotrzebnego czekania. Bez przestojów. Na ile to tylko możliwe – staram się tak zorganizować leczenie w Bydgoszczy. Opisuję poniżej, jak jest to zorganizowane. Jakie ułatwienia są dostępne? Opis możesz odsłuchać również na nagraniu.

Co robię, by leczenie osób z zagranicy było sprawne i bezpieczne?

 • dla osób zdrowych – kwalifikacji do operacji w trakcie konsultacji online (Skype, WhatsApp, Messenger, itd)
 • krótkie oczekiwanie na operację (terminy 2-3 tygodniowe)
 • dokładne wyjaśnienia dotyczące metody chirurgicznej, organizacji leczenia, itd w trakcie konsultacji online
 • pełen zestaw informacji na piśmie (email) – do wielokrotnego przeczytania przed podjęciem decyzji
 • wyznaczenie niezbędnych badań – spis otrzymuje pacjent mailowo; badania może wykonać we własnym zakresie lub na miejscu w szpitalu
 • konsultacja z anestezjologiem przed operacją on-line dla osób zdrowych (jest to wymagane przepisami)
 • komfortowe warunki pobytu szpitalnego (z reguły sala jednoosobowa)
 • początek operacji zaraz po przyjęciu do szpitala
 • stosowany sprzęt, narzędzia, metodyidentyczne jak w krajach zachodniej Europy lub USA
 • bardzo konkurencyjne koszty (o wiele niższe niż w zachodniej Europie)
 • pobyt szpitalny po zabiegu – zwykle wystarczy do południa pierwszego dnia
 • możliwość przedłużenia pobytu szpitalnego do czasu odlotu samolotem
 • dla pacjentów / rodzin nie posługujących się językiem polskim – opiekun angielskojęzyczny
 • połączenia lotnicze do/z Bydgoszczy do Londynu, Manchesteru, Dublina; lotnisko na skraju miasta; czas dojazdu do szpitala 20 min
 • wygodne połączenie kolejowe do Poznania lub Gdańska a stamtąd loty na cały świat
 • hotel, kwatery do wynajęcia – tuż przy szpitalu
 • udostępniam kontakty telefoniczne do operowanych przeze mnie pacjentami z różnych krajów (Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Skandynawia, Belgia); osoby te wyraziły zgodę na przedstawienie w rozmowie telefonicznej przebiegu swojego leczenia w szpitalu Eskulap, wyników operacji, oraz tego, jak dalej radzą sobie w kraju pobytu. Nie ma lepszego źródła informacji; z racji przebytego leczenia – to eksperci.

Czy warto szukać najtańszej oferty? Uwaga – to może być ryzykowne.

Śledztwo BBC – skrywane informacje o operacjach w Turcji

Operacje bariatryczne w Turcji – koszty, powikłania i ryzyko

Operacje bariatryczne są skuteczne w leczeniu otyłości. Leczenie takie staje się bardzo popularne. Operacje takie są wykonywane również w Wielkiej Brytanii, ale okres oczekiwania na leczenie poprzez NHS może trwać lata. Niektórzy szukają leczenia za granicą. Reklamy w mediach społecznościowych przyczyniły się do zainteresowania podróżami za granicę w celu wykonania operacji odchudzających. Jednym z popularnych kierunków jest Turcja. Nie ma danych na temat liczby ludzi, którzy podróżują do Turcji w celu poddania się tej formie leczenia. Leczenie w Turcji wydawać się może atrakcyjne: na zabieg nie trzeba długo czekać a koszty leczenia są niskie. Leczenie można zarezerwować w niektórych klinikach w ciągu zaledwie kilku minut, wysyłając wiadomość przez WhatsApp. Koszt może wynosić zaledwie około 2000 GBP (ok. 10.000 zł) – jedna piąta tego, co jest pobierane za taki sam zabieg przez niektóre szpitale prywatne w Wielkiej Brytanii, gdzie może to kosztować 10 000 GBP).

Problemy zdrowotne po zabiegach: siedmiu Brytyjczyków zmarło

Konsekwencje takiego leczenia mogą być jednak różne, również tragiczne. BBC podało, że siedmiu Brytyjczyków zmarło po operacjach odchudzających wykonanych w Turcji. Inni pacjenci wrócili z poważnymi problemami zdrowotnymi po operacjach żołądka, podczas których usunięto ponad 70% żołądka.

Reklamy klinik bariatrycznych w Turcji – jak je rozpoznać?

BBC zwróciła się do 27 klinik w Turcji, aby sprawdzić, czy akceptują osoby o normalnym wskaźniku masy ciała (BMI) do zabiegu chirurgii bariatrycznej. Sześć z nich zgodziło się przyjąć pacjentów z BMI wynoszącym 24,5. Niektóre kliniki odmawiały wykonania zabiegu, ale zachęcały pacjentów do przybierania na wadze, aby móc poddać się operacji. To dziwne postępowanie.

Nieciekawe losy chorych po leczeniu w Turcji

Film przedstawia historie kilku pacjentów, którzy doświadczyli powikłań po operacjach w Turcji. Katie, kobieta z Belfastu, podjęła decyzję o podróży do Turcji po zobaczeniu reklamy online. Wkrótce po zabiegu miała problemy zdrowotne, ale klinika turecka powiedziała jej, że to tylko zatrzymanie gazów jelitowych. Po powrocie do domu Katie trafiła do szpitala z sepsą i zapaleniem płuc, a później spędziła prawie rok w szpitalu. Lekarze NHS zmuszeni byli usunąć cały jej żołądek. Zabieg pozostawił ją ciągle zmęczoną i niezdolną do kontynuowania pracy jako opiekunka starszych ludzi.

Zachęcanie do operacji  osób o normalnej wadze (prawidłowym BMI) – to ma na celu jedynie wyłudzenie pieniędzy

To tylko jeden z wielu przykładów. Lekarze brytyjscy mówią, że leczą coraz więcej pacjentów, którzy podróżowali do Turcji i wrócili z poważnymi powikłaniami. Jak twierdzi dr Sean Woodcock (konsultant Northumbria Healthcare NHS Foundation Trust) średnio raz w tygodniu do lotniska w Newcastle przylatuje „bardzo chory” pacjent z Turcji i jest od razu zabierany do szpitala. Dr Ahmed Ahmed, członek rady Brytyjskiego Towarzystwa Chirurgii Otyłości i Metabolicznej, mówi, że leczył pacjentów powracających z Turcji, którzy mieli całkowicie inny zabieg niż ten, za który zapłacili. Pojawiają się opinie lekarzy o nieodpowiednim zachowaniu klinik, które kwalifikują do operacji pacjentów o normalnym BMI, a nawet zachęcają ich do przybierania na wadze, by operować w późniejszym terminie. W opinii dr. Ahmada, takie praktyki są „lekkomyślne”.

„…średnio raz w tygodniu do lotniska w Newcastle przylatuje „bardzo chory” pacjent z Turcji i jest od razu zabierany do szpitala.”

Zaufaj sprawdzonemu chirurgowi z Polski. Wykonaj zabieg w luksusowym szpitalu.

Tu opisuję, co należy po kolei zrobić; powiększ każdą ilustrację

Aktualne terminy konsultacji

Gdy trudno się dodzwonić do BestMed w Warszawie skorzystaj z rejestracji elektronicznej Poradnia Chirurgii Ogólnej. W spisie jestem na pierwszym miejscu. Tutaj można rezerwować wizytę. Inny sposób  – to telefon do mnie lub sms. Wtedy ja przeprowadzę rejestruję. Podobnie można dzwonić w sprawie wyznaczenia terminu spotkania w Endomedical Poznań.