Koszty rękawowego zmniejszenia żołądka

Terminy operacji

Koszty rękawowego wycięcia żołądka są konkurencyjne. Samo leczenie planuję zgodnie z życzeniem pacjenta. Operacja jest zwykle możliwa po 2-3 tygodniach od pierwszej konsultacji. Dzień operacyjny to wtorek lub czwartek. W przeddzień operacji można wykonać badania laboratoryjnych oraz jest konsultacja anestezjologiczna. Pobyt szpitalny trwa 1-2 dni.

Miejsce leczenia

Dla leczonych przeze mnie pacjentów wynajmuję miejsce w Oddziale Chirurgii Szpitala MSWiA w Bydgoszczy, ul. ks. Markwarta 4. Jest to dobre miejsce na leczenie: oddział jest niewielki, zadbany i cichy.  Szpital jest pełnoprofilowy (kardiologia, intensywna terapia, laboratorium, itd), tak więc jest możliwość pomocy w skomplikowanych przypadkach.

Przed operacją i po operacji

Badania laboratoryjne do operacji

Badania służą do oceny stanu pacjenta oraz, czy operacja może być bezpiecznie przeprowadzona. Operację otyłości można wykonać, gdy pacjent jest w dobrym stanie zdrowia. Gdy jest możliwość poprawy stanu zdrowia – trzeba to wykonać przed operacją. Gdy poprawa stanu zdrowia wymaga czasu – operację należy przesunąć na późniejszy termin. Przed zabiegiem wykonuje się badania krwi oraz ocenia stan płuc i serca. Gdy pacjent jest pod stałą opieką jakiegokolwiek specjalisty – musi się on wypowiedzieć, jak należy postępować w okresie operacji, jakie przyjmować leki oraz na co specjalnie zwrócić uwagę.

Pobierz spis badań – tutaj

Przygotowanie higieniczne

Na kilka dni przed operacją wskazane są dokładne kąpiele całego ciała ze środkiem antybakteryjnym. Gdy operacje będzie przez miejsce owłosione (brzuch, podbrzusze) nie należy golić owłosienia – zostanie to wykonane przed samym zabiegiem.
Jak ważne jest postępowanie higieniczne – wskazują zdjęcia bakterii kolonizujące skórę.

Ankieta na temat zdrowia

Pacjent wypełnia ankiety na temat stanu zdrowia, przebytych i aktualnych dolegliwości, przyjmowanych leków, chorób. Celem jest uzyskanie możliwie wszystkich informacji na temat zdrowia pacjenta oraz czynników mających wpływ na przebieg leczenia oraz jego wynik. Do szpitala należy zabrać wszystkie aktualne wyniki laboratoryjne, wypisy z poprzednich pobytów szpitalnych oraz konsultacje specjalistów (o ile takie zostały wykonane).

Wypełnij ankietą on-line: jest tutaj

Konsultacja anestezjologiczna

Zgodnie z przepisami przy operacji planowanej wymagana jest konsultacja z anestezjologiem najpóźniej w przeddzień zabiegu. Termin konsultacji należy ustalić telefonicznie z anestezjologiem. W trakcie tego badania należy przedstawić dokumentację medyczną dotyczącą aktualnych oraz przebytych chorób oraz wyniki laboratoryjne i konsultacje specjalistyczne. Anestezjolog ocenia bezpieczeństwo znieczulenia i kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Przez 6 godzin przed operacją należy być na czczo (bez jedzenia, picia, żucia gumy, palenia papierosów).

Ryzyko zakrzepu w żyłach

Jednym z największych niebezpieczeństw związanych z operacją otyłości jest powstanie zakrzepów w żyłach. Zakrzepy te mogą prowadzić do owrzodzeń na nogach lub zaczopować naczynia w płucach, co może nawet być przyczyna nagłego zgonu. Ankieta przed operacja pozwala ocenić niebezpieczeństwo powstania zakrzepów w żyłach. Podczas i po operacji stosuje się leki hamujące krzepnięcie krwi, pończochy na nogi oraz specjalne opaski uciskowe, które wymuszają odpowiednie krążenie krwi żylnej w nogach.

Pobierz ankietę o ryzyku zakrzepicy tutaj
Pobierz informację o postępowaniu przeciw-zakrzepowym podczas i po operacji otyłości – tutaj

Schudnij przed operacją

Przed operacją warto schudnąć co najmniej kilkanaście kg. Chudnięcie ma być poprzez dietę, ale też codziennie ćwiczenia fizyczne. Poprawi się wówczas stan organizmu, a po operacji szybsze jest zdrowienie. Ważna jest likwidacja powiększenia (stłuszczenie) wątroby. W przypadku bardzo wysokiej wagi (BMI większe niż 50) można zastosować balon żołądkowy na 6 miesięcy (waga mniejsza o 20-40 kg) a dopiero potem poddać się operacji.

Zalecenia przedoperacyjne i nr telefonu do dietetyka specjalizującego się w przygotowaniu do operacji – otrzymasz w trakcie korespondencji

Suplementacja po operacji - na całe życie!

Multiwitamina: 1 tabletka dziennie zawierająca wszystkie witaminy (B, C, oraz rozpuszczalne w tłuszczach) oraz mikroskładniki.
B12: 1-2 mg/dziennie doustnie lub domięśniowo/podskórnie 1mg/miesiąc lub co 3 miesiące (zgodnie z wynikami badania krwi) – gdy jest zaburzenie wchłaniania ta suplementacja musi być przez całe życie.
Wg wyników badań laboratoryjnych: wit. D 800-1000IE/dzień (ekspozycja na słońce min 15 min/dzień); wapń: 1000 mg/dzień; żelazo (Fe II): 100-200 mg mg/dzień (aż do wyrównania niedoborów); tiamina: 30-50 mg/dzień (przy niedoborach); kwas foliowy: 0,5 – 1 mg dziennie aż do wyrównania niedoborów, potem 0,4 – 1 mg /dziennie; tutaj gotowy zestaw

Dieta pooperacyjna

Dietę pooperacyjną pobierz – tutaj

Kontrolne badania krwi

Poza badaniami podstawowymi (morfologia krwi, białko całkowite, BUN) wymagane są specjalistyczne badania laboratoryjne: po 6 tygodniach od operacji, po 6 miesiącach; później – do końca życia badania conajmniej 1 raz w roku
1. Witamina D
2. WITAMINA B1 (tiamina)
3. WITAMINA B12
4. WAPŃ
5. ŻELAZO
6. KWAS FOLIOWY

Podsumowanie

Tutaj podsumowanie tego, co przed operacją

Koszt rękawowego wycięcia żołądka

* Koszt zabiegu rękawowego wycięcia żołądka to 17.600 zł. Pokrywa to konsultację anestezjologiczną, operację, pobyt 1 dobę w szpitalu (wtorek/środa lub czwartek/piątek); *koszt dłuższego pobytu to 600 zł za każdą następną rozpoczętą dobę pobytu.

Opłata nie obejmuje badań przedoperacyjnych; badania wykonane w szpitalu MSW kosztują 300 zł (badania wg podane spisu można wykonać we własnym zakresie).

Operacje mankietowego wycięcia żołądka są wykonywane przeze mnie w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej i są płatne. Nie mam możliwości wykonywania tego zabiegu na koszt NFZ a NFZ nie refunduje operacji wykonanej przeze mnie.

W przypadku konieczności przedłużenia pobytu szpitalnego, specjalistycznego leczenia i/lub wykonania dodatkowych operacji pacjent ponosi dodatkowe koszty finansowe.

Wybierając ośrodek oferujący operację rękawowego wycięcia żołądka, warto zwrócić uwagę na doświadczenie specjalistów oraz przygotowanie sprzętowe placówki medycznej. Cena operacji bariatrycznej obejmuje koszty: konsultacji anestezjologicznej, zabiegu chirurgicznego oraz pobytu przez jedną dobę na oddziale szpitalnym. Oprócz tego pacjent ponosi również koszty badań przedoperacyjnych oraz dłuższego pobytu w szpitalu, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Zmniejszenie żołądka prywatnie to rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy chcą zawalczyć o swoje zdrowie i dłuższe życie, ale nie chcą lub nie mogą długo czekać na termin operacji. W przypadku zabiegu komercyjnego czas oczekiwania wynosi zaledwie 2-3 tygodnie od konsultacji. Dzięki temu już wkrótce pacjent będzie mógł cieszyć się pierwszymi wynikami na wadze i różnicą w samopoczuciu.

Zadatek
1000 zł
  • rezerwacja dogodnego terminu


koszty rękawowego wycięcia żołądka mediraty